RAKI VE SODA, RAKI VE ŞALGAM, RAKI VE SU SİZİN TERCİHİNİZ HANGİSİ?

blog yazısı ekle !

RAKI VE SODA, RAKI VE ŞALGAM, RAKI VE SU SİZİN TERCİHİNİZ HANGİSİ?

Yemek masalarında yemek için seçmiş olduğunuz öğünlerin yanında her zaman ilginiz ve beğenileriniz doğrultusunda belli bir içeçek söylemeniz gerekmektedir.

Ankara'daki Fasıl Mekanları
Ankara FasılBu seçeceğiniz içecek yemeğinizin yanında size eşlik edebilecek nitelikte olması gerekir. Size eşlik edebilecek nitelikte olması demek bu içeceğin yemek yanında midenize iyi gelmesi kadar damak tadınızla uyum sağlaması ile ilgilidir. Dolayısıyla ister rakı ister soda, ister rakı ve şalgam olsun isterse de rakı ve su hiç fark etmez. Yediğiniz şeylerin yanında içtiğiniz şeyler damağınızı güçlendiriyor ve ona rahat bir düzenek sağlıyorsa o vakit yediğinizin yanında ne içtiğinizin bir önemi yoktur.

Siz beğenileriniz doğrultusunda rahat bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Kişiden kişiye değişim gösteren bu içecek tercihi bize insanlar arasında tıpkı yediğimiz yemeklerin ve içtiğimiz içeceklerin arasında olan hem nitel hem de nicel değişkenlilik, çeşitlilik adına bize aynı şeyi sunmaktadır. Yiyecek ve içecek açısından tarihsel gelişimi takip ederken Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirleri de göz önünde bulundurmamız gerektiğinin altını çizmek gerekir. Dolayısıyla buna benzer anket soru tiplerinizi daha çok kendinizi ele alarak değerlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır.